Valimiz sayın Şerif YILMAZ ilçemizi ziyaret etti.

 Altınyayla ziyareti kapsamında ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret eden Valimiz sayın Şerif YILMAZ’ı, Kaymakamımız Medeni BAKIR ve ilçe protokolü karşıladı. Kaymakamlık önündeki karşılamada ayrıca İlçe İdare Şube Başkanları, Altınyayla İl Genel Meclis Üyeleri ve muhtarlar da hazır bulundu. 

Karşılama sonrası Kaymakamımız Medeni BAKIR’ ın İlçe ile ilgili brifingini dinleyen sayın Valimiz, İlçe ekonomisine önemli katkı sağlayan mantarcılık hakkında da bilgiler aldı. Mantar işletmelerinin Altınyayla Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden projelendirilerek kurulduğunu belirten Kaymakamımız, bu projeleri daha da artırmaya ve üretim çeşitliliğini sağlamaya gayret gösterdiklerini ifade etti.

Daha sonra Belediye Başkanlığını ziyaret eden sayın Valimiz, Belediye Başkanı Ahmet SERTTAŞ’ tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlçemizde yapımı tamamlanan hafızlık kursunun açılışını yapan sayın Valimiz, müftülük personelinden kurs yapımı ve verilecek eğitim hakkında da bilgi aldı.

Vatandaşların yoğun katılımı sonucu vatandaşlara seslenen sayın valimiz;

FİTNE TOHUMLARININ KALDIRILMISI İÇİN DEVLETİN TÜM İMKANLARI KULLANILACAK

15 gün önce Cuma günü ülkemizde darbe girişimine kalkışan, hiç hak etmedikleri halde Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli üniformasını giyen hain ve şerefsizler kalkışmaya cesaret ve cürret etti. Çok şükür Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetiyle, Hükümetimizin dik duruşuyla ve en önemlisi aziz milletimizin sokağa çıkmasıyla beraber, yine siyasi iradeye saygı duyup şerefiyle o görevi yapan askerlerimize ve yine diğer güvenlik kuvvetlerimize teşekkür etmek istiyorum. Bu sayede nereden emir aldığı kime hizmet ettiği belli olmayan bu ülkenin birliğine ve beraberliğine kast eden o hainlerin içimize atmış olduğu fitne tohumunun bu gün ortadan kaldırılmasıyla ilgili devletin tüm imkanları ve yetkileri kullanılmak süretiyle bunları tek tek temizleme sürecine girdik. İnşallah bundan sonra böyle bir kalkışmayı, böyle bir ihaneti, aziz milletin bir daha yaşamaması için hertürlü tedbirin alınmasıyla ilgili süreç başlatıldı devam ediyor.

HEP BERABER BİRLİK İÇERİSİNDE BUNLARA KARŞI DİK DURDUK

Bundan önceki görevim Kütahya Valiliydi. Kütahya Valiliğinden, Burdur Valiliğine geldim. Kütahya hepimizin bildiği gibi Osmanlının ilk kuruluş şehirlerinden birisidir. Hayme Ananın mezarı Kütahya Domaniç İlçesinde, o ilk ulu çınarın dikildiği yerdir. Bugünde burada Altınyayla Meydanında bulunan o ecdadın dikmiş olduğu çınarların altında bu merasimi gerçekleştiriyoruz. Hamdolsun o günden bugüne bu topraklara kasteden bir çok düşman oldu. Bu düşmanlar gerek içimizden gerek dışımızdan, gerekse içimizdeki maşaları kullanmak suretiyle değişik ad, değişik surat, değişik şekillerde karşımıza çıktı. Bu topraklara kastetmek için Birinci Dünya Savaşında, çanakkale'de, Kurtuluş Savaşında hep beraber birlik içerisinde bunlara karşı dik durduk. Bu toprakları bu bayrağı çiğnetmedik, bugünde çiğnetmedik. Bu uğurda hayatını kaybeden Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımız var onlarada acil şifalar diliyorum.

VALİ YILMAZ, "KURAN KURSLARININ BENİM İÇİN AYRI BİR ÖNEMİ VAR"

Burada açtığımız Kur'an Kursu'nun benim için ayrı bir önemi var. Herkesin bildiği gibi bir dönem Kur'an Kurslarını kapattık. Bir dönem imam hatip okullarını kapattık. Yerine Kur'an-ı ve hadisi esas almadan kendi uydurdukları dinle amel edecek bir nesil yetiştirildi. Özellikle 4+4+4 eğitim sistemine geçişimizle beraber, Türkiye'de en fazla bu siteme karşı çıkan Fetöş ve bunun terör örgütünün elemanları ile basın mensuplarıydı. Gerçek şuydu; Kur'an-ı ve İslamı, Devletin öğretecek kurum ve kuruluşları var. Diyanet İşleri Başkanlığımız tüm müesseseleri ile beraber, bu görev için kuruldu. Bu görevi ifa ediyor. Bu görevi ifa edecek olan o Kuran kursu kapatıldığı için, nereden emir aldığı belli olmayan ve hangi dini kriteri bize öğrettiğini benim bilmediğim, kişinin uydurduğu din ile amel edecek bir nesil yetiştirilmeye başlandı. Malesef bizim dini duygularımız istismar edildi. Bizim dini duygularımızla beraber çocuklarımızı, paramızı, irademizi aldılar. Bunu kimin için kullanıldığını zamanında belki söyledik. Çoğu kimse belki anlamadı. Taki 17-25 Aralık'taki yargı kalkışmasıyla beraber milletimiz bir miktar anlamaya başladı. Ama yine anlayamamışız. 15 Temmuz'da kalkışmaya cürret edenlerin, ilk bombaladıkları yer Türkiye Büyük Millet Meclisi'ydi. Yunanlıların ülkemizi işkal safhasında bile bombalayamadıkları yer ve Milli iradenin vatandaşlarımıza tecelli ettiği yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi bu alçaklar tarafından bombalandı. Özellikle 30 yıldan beri ülkemizde çektiğimiz en büyük sıkıntı bölücü terör örgütü PKK ile ilgili mücadelede etkin mücadele veren dünya kadar şehidi olan ve bu iş için özel yetiştirilmiş Özel Harekat birimi bombalandı. 60'a yakın Özel Harekatçımız şehit oldu. Onların içinde Burdurlu evladımızda vardı. Ve yine Türkiyenin temsil makamında, en üst iradesi olan Sayın Cumhurbaşkanımızın görev yaptığı Külliye de bombalandı.

VALİ YILMAZ, "BURDUR'UN TÜM İLÇELERİNDE GÖSTERDİKLERİ DURUŞTAN DOLAYI TÜM VATANDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Vatandaşlarımızla beraber, devletimizin en alt yöneticisinden, en üst yöneticisine kadar tüm kurum kuruluşlarımızla beraber, tüm siyasi partilerimizle beraber bu millet dik durdu. Bu şerefsizlere geçit vermedi. Hamdolsun birlik beraberliğimizi bozmaya kalkanlar en ağır şekilde cevabını gördü. İnşallah daha beter hallerini hep beraber görürüz. Burdur'un tüm ilçelerinde gösterdikleri duruştan dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın diliyorum" dedi.

Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, Vali Yılmaz'ın konuşmasının ardından kendisine yörüklerin kullandığı keçi kılından yapılan heybe hediye etti.

Ayrıca İlahiyatçı Yazar Döngeloğlu’na da Kaymakamımız Medeni BAKIR tarafından çiçek ve Sipsi hediye edildi.