Yüce Türk Milletinin; siyasal,toplumsal ve kültürel alanda bir yenileme, kalkınma ve modernleşme projesi olan Cumhuriyetimizn ilanının 93. yıldönümünü milletçe birlikte kutlamanın coşku ve heyecanı içerisindeyiz.       
        Milli tarihimizin kaydettiği en büyük ve en şanlı mücadelerden biri olan Kurtuluş savaşı ile milletimiz var olma savaşını verirken, aynı zamanda Cumhuriyetimizn kuruluş sürecini de başlatmıştır.Ülkesini işgal etmek isteyen güçlere karşı destansı bir mücadele veren milletimiz, kazandığı büyük zaferi, milli iradeyi esas alan Cumhuriyeti ilan ederek taçlandırmıştır.
        Cumhuriyet çalışmanın,kararlılığın,azmin,birlik olmanın bağımsızlık yolunda kenetlenerek yeniden doğmanın tarihidir.
        Büyük türk Milleti nice zorluklarla elde ettiği bu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkacak, dostluğunu ve kardeşliğini; dil ırk ve mezhep ayrımlarına asla kurban etmeyecektir.Bütün zorlukları kabullenmiş,ancak başka milletlerin himayesinde,yardımlarla yaşamayı; bağımsızlığını ve özgürlüğünü kaybetmeyi asla kabullenmemiş bu büyük Millet,Devletimizin ve milletimizin birliğine, Ülkemizin Bütünlüğüne ve kardeşliğimize kast eden saldırılara ve terör eylemlerine karşı, gereken cevabı vermiş ve vermeye de devam edecektir.
        Kurtuluş Savaşında nasıl bu toprakları, bayrağımızı savunmuşsak, bugüne kadar PKK terör örgütü ile nasıl mücadele ettiysek, yakın zamanda yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe girişimi ile Ülkemizin geleceğine kast eden,vatandaşlarımızı gözünü kırpmadan şehit eden,yaralayan dış güçlerin piyonu hain FETÖ karşısında da aynı duygu ve kararlılıkla aziz milletimiz milli birlik ve beraberlik içinde bunu yapmış, Cumhuriyetine Demokrasisine ve Milli İradesine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  ERDOĞAN liderliğinde sahip çıkmıştır.
        Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan medeniyetin en büyük mirasçıları olarak devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek  ülkemizi, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımaya kararlıyız.
        Bu duygu ve düşüncelerle ,Cumhuriyetmizin kuruluşunun 93. yıldönümünde; bu toprakları vatan yaparak bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, vatanın birliğini ve bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmeti minnet ve gıpta ile yad ediyor, Altınyayla hemşehrilerimin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.