Altınyayla Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Kaymakamımız Medeni BAKIR başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi.
 
5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu’na göre verilen koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesi amacıyla oluşturulan, Altınyayla  İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı Kaymakamımız Medeni BAKIR başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Murat UYSALERLER, Belediye Başkan  Ahmet SERTTAŞ, İlçe Emniyet Amiri Aydın DEMİRBAŞ, İlçe Yazı İşleri Müdürü Ramazan BEKTEŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Duran SARIKAYA, İlçe Sağlık Grup Müdiresi Özlem GÜLPINAR, İlçe Özel İdare Müdürü Tuncer TEKİN, Sosyal Yardmlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdiresi Nezile Sayın SALMAN katıldı.
Bir önceki toplantıda alınan kararların uygulanması değerlendirildikten sonra, Kurulun Sekreteryasını yürüten Şehit Kadir ERASLAN ÇPL. Müdürü Uğur ERDEM ile Rehberlik ve Danışmanlık görevini yürüten Tunahan ÇETİN kurul üyelerine ilgili kanun ve yönetmelik ile ilgili sunum yaptılar.
Toplantıya katılan kurumlarca yapılan görüşlerin ve bilgilendirmenin ardından Kaymakamımız Medeni BAKIR, düzenlenen toplantıda Çocuk Koruma Kanunu’na göre verilen Koruyucu ve Destekleyici Tedbir Kararlarının Uygulanması Hakkında Yönetmeliğin 19., 20. ve 21. maddesi uyarınca koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesinde kurumlar arası bağlantı, uyum, düzen ve eşgüdümün sağlanması amacı ile Çocuk İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısının gerçekleştirildiğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.